
15 premierrel készül a színház
Utazás térben és időben. Ez a mottója a Kecskeméti Nemzeti Színház 2025/26-os évadának. 15 új produkcióval készülnek szeptembertől, köztük négy ősbemutatóval. Az évad a Lili bárónő operettel indul – derült ki kedden az évadismertető sajtótájékoztatón.
A Kecskeméti Nemzeti Színház következő évadában a nagyszínházban a zenés műfajok dominálnak, a Kelemen László Kamaraszínházban a vígjátékok és a klasszikus drámák kaptak helyet, míg a Ruszt József Stúdiószínházban kizárólag ősbemutatókat tűztek műsorra – olvasható a baon.hu beszámolójában.
A Kecskeméti Nemzeti Színház sikeres évadot tudhat magáénak
A sajtótájékoztató elején Cseke Péter, a színház igazgatója értékelte a 2024/25-ös évad eredményeit, március 31-ig bezárólag.
– Gyakran elmondom, milyen sokszínű és fantasztikus a társulatunk, ez ebben az évadban ismét bebizonyosodott. A tegnapi napig, tehát március 31-ig több mint 300 előadást játszottunk közel 90 ezer nézőnek, a bérleteseink száma pedig meghaladja a 14 ezret a még futó évadban – kezdte a sajtótájékoztatót Cseke Péter igazgató a társulat méltatásával.

– Nemcsak a három játszóhelyünkön, hanem az állami és városi ünnepségeken is remekelt a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház, hiszen az október 23-ai és a március 15-ei megemlékezés megrendezésére is mi kaptunk lehetőséget. Az államiakat Szente Vajk, a városiakat pedig Sipos Imre és Kovács Lehel rendezte nagyszerűen. Bravúrosan helyt álltak, tehetségük legjavát adták Budapesten és Kecskeméten is a színészeink, kórustagjaink, táncosaink, a Nemzeti Dobogó ifjú tehetségei és minden közreműködő kollégánk. Egytől egyig büszke vagyok rájuk – mondta Cseke Péter.
Időutazás három játékhelyen
Az évadot ismertető sajtótájékoztatót Szente Vajk főrendező vezette le, bemutatva mindhárom játékhely – Nagyszínház, Ruszt József Stúdiószínház és Kelemen László Kamaraszínház – darabjait, melyek valódi időutazásra invitálják majd a nézőket, számos kort megidézve. Egy-egy darab kapcsán mindig egy kis részletet is elárult a színház főrendezője, valamint Kovács Lehel művészeti vezető, Galambos Attila irodalmi vezető és Sipos Imre, a prózai tagozat vezetője.
Neves rendezők és vendégművészek
Szente Vajk hangsúlyozta, amint azt már megszokhatták a nézők, a következő színházi szezonban is neves vendégművészeket hívnak, hogy színesítsék az alkotói csapatot. Elfogadta invitálásukat Béres Attila, Kapitány Iván, Kovács D. Dániel, Pelsőczy Réka és Scherer Péter, így őket is a 2025/26-os évad rendezői között tudhatják. Ugyancsak nagy örömünkre szolgál bejelenteni, hogy olyan vendégművészek érkeznek, mint Horváth Lajos Ottó vagy a kecskeméti közönség számára már jól ismert Nagy Sándor.
Opera és balett
A zenei tagozatra óriási feladat hárul jövőre is, többek közt önálló bemutatóval készülnek a nagyszínházban. Erről Károly Kati zenei vezető beszélt, bemutatva Leoncavallo Bajazzók című operáját, mely látható a következő évadban. Nagyszínházi produkción dolgoznak majd a táncművészek is, amelyet Barta Dóra, a balett-tagozat művészeti vezetője leplezett le. Az ókori római gladiátorvezér, Spartacus életéről szól majd a balettelőadás. Dinamikus tablók, látványos párviadalok, erős karakterábrázolás és lírai kettősök egyaránt jellemzik a táncszínházi előadást a Kecskemét City Balett energikus megvalósításában, Barta Dóra koreográfiájában.
Járai Máté önálló esttel készül
A sajtótájékoztató zárásaként Járai Máté színművész előadott egy dalt jövő évadbeli önálló estjéből, a Marimamából, amellyel Törőcsik Marinak, nagymamájának állít emléket. Az éneket zongorán Madarász Éva Andrea kísérte.
A bérletek árusítása hamarosan kezdődik
Az előbérletezés 2025. április 15-én kezdődik és június 15-ig tart, eddig van lehetőség megújítani a régi bérleteket, majd június 16-tól elindul a bérletezés a szabad helyekre. Bérletet vásárolni kizárólag személyesen, a Kecskeméti Nemzeti Színház jegypénztáraiban lehetséges.

A 2025/2026-os évad darabjai
- NAGYSZÍNHÁZ: Huszka Jenő - Martos Ferenc: LILI BÁRÓNŐ operett (rendező: Béres Attila), Ruggero Leoncavallo: BAJAZZÓK opera (rendező: Szegvári Júlia), Hacsaturján - Barta Dóra: SPARTACUS balett (rendező-koreográfus: Barta Dóra), Carlo Goldoni: KÉT ÚR SZOLGÁJA komédia (rendező: Kovács Lehel), Fenyő Miklós - Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA zenés házibuli (rendező: Szente Vajk). Az opera és a balett együtt látható majd, kettős bemutatóként, az előző évekhez hasonlóan.
- KELEMEN LÁSZLÓ KAMARASZÍNHÁZ: Ray Cooney - John Chapman: KÖLCSÖNLAKÁS bohózat(rendező: Kapitány Iván), Heinrich von Kleist: A BOSSZÚ szomorújáték(rendező: Kovács D. Dániel), Jane Austen: BÜSZKESÉG ÉS BALÍTÉLET romantikus dráma (rendező: Pelsőczy Réka), Paolo Genovese: TELJESEN IDEGENEK vígjáték (rendező: Cseke Péter).
- RUSZT JÓZSEF STÚDIÓSZÍNHÁZ: Szabó Borbála: SZÁZ KARÁCSONY hosszú ünnepi ebéd (rendező: Kovács Lehel), Tasnádi István: NORVÉG MINTA (rendező: Scherer Péter), Pavel Stantchev: EGY ÉJSZAKA, KÉT REGGEL tragédia(rendező: Cseke Péter), MARIMAMA Járai Máté emlékkönyve.
- GYERMEK- ÉS IFJÚSÁGI ELŐADÁSOK: Lázár Ervin: GYERE HAZA, MIKKAMAKKA! mesés játék (rendező: Sipos Imre), Gimesi Dóra: HAMUPIPŐKE mesejáték (rendező: Jankovics Anna).