
Közlekedés a gyerekek szemével
Figyelemfelhívó rajzpályázatot hirdetett a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Az Így közlekedtek ti! címet viselő felhívás elnyerte a gyerekek tetszését, megindította kreativitásukat és nagyon látványos pályamunkák keletkeztek. A végeredmény megtekinthető a kecskeméti könyvtárban.
Az Így közlekedtek ti! című alkotópályázatot már nem első alkalommal hirdette meg Kecskeméten és a vármegye minden pontján a rendőrség Balesetmegelőzési Bizottsága.
A rajzpályázatot három kategóriában hirdették meg:
- óvodások (3-6 éves),
- alsó tagozatos gyerekek (7-10 éves)
- és felső tagozatos diákok (11-15 éves) részére.
Dudásné Tóth Erika r. őrnagy, a Bács-Kiskun Vármegyei Rendőr-főkapitányság Balesetmegelőzési Bizottságának titkára hírportálunknak elmondta, minden évben külön tematikát hirdetnek a rajzpályázatra. Korábban középpontban volt a kerékpáros közlekedés, gyalogos közlekedés, tavaly az idősek közlekedése volt a téma, míg idén a tömegközlekedés.
Minél fiatalabb korban érdemes elsajátítani a közlekedési alapszabályokat
A kecskeméti rendőr szerint a közlekedés mindig érdekes téma, és nemcsak felnőtteknek, hanem gyerekeknek is. – A helyes közlekedést érdemes minél kisebb korban elkezdeni megtanulni. Ezt a célt szolgálja a Bács-Kiskun vármegye valamennyi általános iskolájában elindított KEVE (közlekedjünk együtt, vigyázzunk egymásra) program is. A gyerekek fokozottan foglalkoznak a közlekedéssel, és ez a rajzokon is visszaköszön, hiszen minden évben egyre komolyabb tartalommal töltik meg a rajzlapokat – nyilatkozta Dudásné Tóth Erika.
Az Így közlekedtek ti! pályázatra több száz pályamű érkezett, melyet szakmai zsűri értékelt
A felhívást idén is komolyan vették a Bács-Kiskun vármegyei általános iskolák, hiszen a vármegye minden pontjáról érkeztek rajzok.
– A díjazásnál nem csak a szép rajzokat díjazzuk, hanem azt is értékeli a szakmai zsűri, hogy milyen témát jelenítenek meg a gyerekek – mondta a balesetmegelőzési bizottság titkára.
Az első három helyezett minden kategóriában különdíjat kapott.
Az óvodás kategória díjazottjai:
- I. helyezés: Jókai Miró (Tatházi Mosolyvár Napközi Otthonos Óvoda)
- II. helyezés: Endre Anna (Kiskunfélegyháza, Móra utcai Óvoda)
- III. helyezés: Pécsi Ágnes (Bajai Óvodaigazgatóság Lőkert sori Tagóvodája)
Alsó tagozatos kategória díjazottjai:
- I. helyezés: Pszota Liána (Kiskőrösi KEVI Petőfi Sándor Általános Iskolája)
- II. helyezés: Paizs Lukács Gábor (Lakiteleki Eötvös Általános Iskola)
- III. helyezés: Kiss Abigél (Dusnok-Fajsz Általános Iskola)
Felső tagozatos kategória díjazottjai:
- I. helyezés: Lajkó Léda (Kiskunhalas, Szent József Katolikus Általános Iskola)
- II. helyezés: Nagyházi Ákos (Vaskúti Német Nemzetiségi Általános Iskola)
- III. helyezés: Rácz Zsófia (Kiskunhalas, Szent József Katolikus Általános Iskola)
A díjazottak és több más pályamunka megtekinthető a kecskeméti könyvtárban.