
Nemcsak oktatnak, esélyt is adnak
A szakképzésben oktató pedagógusokat ünnepelték június 3-án a megyeszékhelyen. A Kecskeméti Szakképzési Centrum Év tanára díjátadót hagyományosan a tanév végéhez és a pedagógusnaphoz közeledve tartották meg.
A Kecskeméti Szakképzési Centrum Év tanára díjátadó hagyomány, ahogyan a helyszín is: már nem első alkalommal ünnepelték a jeles pedagógusokat méltó környezetben, a Cifrapalota Pávás termében.
Ha sikeresek az oktatók, akkor sikeresek a tanulók is
Elsőként a Kecskeméti Szakképzési Centrum kancellárja köszöntötte az egybegyűlteket. Leviczky Cirill visszautalt a több mint egy évtizeddel ezelőtti gondolatsorára, amit akkor mondott el, amikor létrehozták a szakképzési centrumot. Akkor úgy fogalmazott, hogy a Kecskeméti Szakképzési Centrum akkor lesz sikeres, ha az iskolái is sikeresek lesznek, illetve ez fordítva is igaz. A kancellár ünnepi beszédében ezt a gondolatát bővítette ki azzal, hogy a tanulók csak akkor lesznek sikeresek, ha az oktatók is sikeresek, és ez szintén igaz fordítva is. Márpedig az idei tanévet értékelve ez a helyzet, ugyanis a Kecskeméti Szakképzési Centrum nagyon sikeres évadot zárhat.
A jó pedagógus nemcsak tudást ad, hanem esélyt is teremt
A Kecskeméti Szakképzési Centrum főigazgatója, Ignácz Bence kijelentette, ezen a napon nemcsak egy hivatást ünnepelnek, hanem azokat az embereket, akik nap mint nap hatással vannak a fiatalok életére és jövőjére.
– Ki gondolta volna pár hónappal ezelőtt, hogy mesterséges intelligenciát fogunk oktatni? Ki gondolta volna pár évvel ezelőtt, hogy projektoktatással kell foglalkoznunk? Ki gondolta volna, hogy a klasszikus oktatás mellett olyan tevékenységekben kell részt vennünk, amelyek 10-20 évvel ezelőtt még nem is léteztek? – tette fel a költői kérdéseket a főigazgató, utalva arra, hogy mennyire változó és nehéz a pedagógus hivatás.

Az év tanárai díjak kapcsán a főigazgató elmondta, ezek a pedagógusok nemcsak oktatnak, hanem támogatnak, figyelnek, mentorálnak és a személyes példamutatásban hisznek. Ez támogató felnőtt, egy figyelmes tanár, egy megtartó közösség, egy jókor kimondott biztató mondat – ezek mind hatással lehetnek a gyerekekre. Márpedig a Kecskeméti Szakképzés Centrumban ezekben az értékekben hisznek.
Ignácz Bence egy fő üzenettel zárta beszédét:
A jó pedagógus nemcsak tudást ad, hanem esélyt is teremt.
A Kecskeméti Szakképzési Centrum Év tanára díjazottak
Az év tanárait ünnepelve és az esemény rangját emelve egy meglepetésprodukció is összeállt a Cifrapalotában. A diákok egy párperces, humoros színpadi produkció során bemutatták, hogy milyen a tökéletes tanár. Hogy aztán a tökéletes tanárok megérdemelt elismeréseiket is átvehessék.
A Kecskeméti Szakképzési Centrum Év tanára díjban részesült:
- Nagy József (Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum)
- Gál Gabriella Gyöngyi (Kecskeméti SZC Kada Elek Technikum)
- Székely Csilla (Kecskeméti SZC Széchenyi István Technikum)
- Fehér Ágota (Kecskeméti SZC Széchenyi István Technikum)
- Klement Krisztián (Kecskeméti SZC Széchenyi István Technikum)
Kecskeméti Szakképzési Centrum Év munkatársa díjban részesült:
- Csorba Ramóna (Kecskeméti Vizsgaközpont)
- Kiss-Hullár Adrienn (Kecskeméti SZC Gróf Károlyi Sándor Technikum)
- Feke Árpád (Kecskeméti SZC Gróf Károlyi Sándor Technikum)
Kecskeméti Szakképzési Centrum Év duális oktatója:
- Sebestyén Vilmos (Mercedes-Benz Manufacturing Hungary Kft.)
A Kecskeméti Szakképzési Centrum egyes iskoláinak év tanárai:
- Góbor Csilla (Kecskeméti SZC Fazekas István SZKI)
- Dr. Fazekasné Tóth Erzsébet (Kecskeméti SZC Gáspár András Technikum)
- Bognár Zsoltné (Kecskeméti SZC Gróf Károlyi Sándor Technikum)
- Kovács István (Kecskeméti SZC Kada Elek Technikum)
- Lugosiné Simon Marianna (Kecskeméti SZC Kandó Kálmán Technikum)
- Ságodi Márk (Kecskeméti SZC Széchenyi István Technikum)
- Jáger Erzsébet (Kecskeméti SZC Szent-Györgyi Albert Technikum)
- Narjaku-Novák Judit (Kecskeméti SZC Tiszakécskei Kiss Bálint SZKI)
- Nagy Nóra (Kecskeméti SZC Virágh Gedeon Technikum)